סרפדת טיפול טבעי

סרפדת ( אורטיקריה) – טיפול טבעי באמצעות הומאופתיה

אחד מכל 5 אנשים יסבול במהלך חייו מסרפדת, מה שמכונה גם חרלת או בשם הלועזי אורטיקריה. במצב רפואי זה העור מגורה מסיבות כאלו ואחרות כך שמופיעה תחושת גרד בלתי נסבלת, במקומות שונות בעור מופיעים כתמים בצבע אדום שמתחלף ללבן, פריחה כל פעם מופיעה במקום אחר על פני הגוף, מחלה שפוגעת משמעותית באיכות החיים ומראה העור. עולם הרפואה מציעה תרופות, בעיקר כימיות, אנטיאלרגיות כטיפול בסרפדת, כאשר רובן גורמות לתופעות לוואי לא רצויות. אם אתם מחפשים טיפול ידידותי ויעיל עבור סרפדת, טיפול טבעי באמצעות הומאופתיה הוא מה שאתם צריכים לאמץ.

מה זה בדיוק סרפדת?

סרפדת היא מעין תגובה אלרגית שמתבטאת בפריחה בעור. היא מתחילה במעין עקצוצים קלים על גבי העור, שלאט לאט נהפכים למטרד של ממש – העור אדום, מגורה, מגרד ונפוח. נגעים שונים עשויים להתפתח בגדלים שונים, עד לכדי כיסוי של שטח גדול מאוד. התופעה עלולה להתפתח מסיבות שונות, דוגמת אלרגיות למזון, לאחר שימוש בתרופות מסויימות, בשל מחלה זיהומית כלשהי ועוד. סרפדת עשויה להופיע בכל גיל, כאשר בחלק מהמקרים היא אקוטית/חריפה אשר חולפת לאחר מספר שעות עד ימים, אך במקרים אחרים היא הרבה יותר עיקשת ויכולה להימשך חודשים.

הטיפול הרפואי בסרפדת

לאחר שהרופא מאבחן כי אכן מדובר בסרפדת, עומדות בפניו מפני אפשרויות תרופתיות לטיפול בבעיה. משום שמדובר בבעיה של מערכת החיסון שמגיבה בצורה חריפה עיל פני העור שלא לצורך, מבוצע שימוש בחומרים שאף הם משפיעים על מערכת החיסון, ומיועדות לשימוש ארוך טווח למקרים הכרוניים והממושכים.

הבעיה עם כל אותם טיפולים תרופתיים היא תופעות הלוואי הנוצרות כתוצאה מהם. למשל, שימוש בתרופות אנטי-היסטמיניות משפיע לרעה על יכולות הריכוז, גורם לעייפות ולכן עשוי להיות מסוכן עבור מי שנוהג או מבצע פעולות שמחייבות זהירות וריכוז. שימוש ארוך טווח בסטרואידים אף הוא אינו מומלץ שכן הוא גורם לספיגת עצם, פגיעה בקיבה ועוד. בנוסף, ישנן קבוצות אוכלוסייה שמראש אינן יכולות ליטול את התרופות הללו (נשים בהריון, ילדים, חולים במחלות מסוימות) ולכן עבורם נדרש פתרון אחר.

הומאופתיה – לנצח את הסרפדת באופן טבעי

בין אם מדובר במצב אקוטי ובין אם כרוני – נגד סרפדת טיפול טבעי באמצעות הומאופתיה תמיד יכול לעזור והוא מהווה את הדרך המומלצת כאשר רוצים להימנע מכל תופעות הלוואי של הטיפולים התרופתיים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית-המערבית. בשיטה זו משתמשים בתכשירים שונים אשר כוללים בתוכם חומרים פעילים שמסוגלים להשפיע על הגוף ולגרום לו לרפא את עצמו, כל זאת ללא שימוש בכימיקלים, אלא, בהתאמה אישית של התכשיר לכל מטופל.

טיפול טבעי זה מוכיח את עצמו עם יעילות גבוהה, כך שהסרפדת נעלמת לאחר זמן לא רב ואינה חוזרת. הטיפול ההומאופתי אינו מתנגש עם הטיפול הרפואי, במידה ועדיין מעוניינים לקבל אותו, וכאמור אינו כולל תופעות לוואי כלשהן, כך שהוא מתאים לכל אחד ואחת. מומלץ לכם לנסות.