"סינכרון/איזון נפשי" כשיטת טיפול

מדובר בטכניקת התחברות להליכים נוירו-פיזיולוגיים ונפשיים במוחו של חולה במטרת איזון בתפקוד במערכות נוירולוגיות ונפשיות, כולל התגברות/שינוי של הרגלים שליליים ותכונות אישיות פסולות, כגון: תוקפנות, גסות רוח, חוסר סבלנות, כל סוגי הרגלים כפייתיים ועוד.
הליכים נפשיים במוחו של אדם אינם תלויים אך ורק במבנה החומרי או ביו-כימי, אלה מהווים פועל יוצא של הליכים רוחניים אוטונומיים. בשפה רגילה את טיבם לא ניתן להסביר במונחים מדעיים קלאסיים בדומה שאר פעילות רוחנית האופיינית אך ורק לבני אדם.
תובנה זאת מונחת ביסוד של שיטת טיפול פרא-רפואי המבוסס על התאמה/סינכרון בין איפיונים מנטליים של המטופל עם כאלה של המטפל. במידה ואיזון הנדרש נוצר, ישנה אפשרות הכוונת פעילות נפשית פתולוגית לפסים בריאים נורמטיביים ע״י השתלטות בונה ומתקנת על תת מודע של המטופל.
להבדיל משיטת היפנוזה או דמיון מודרך קלאסי, טכניקת סינכרון נפשי אינה דורשת העברת המטופל למצב שינה או גרימת מחשבות המבוססת על תמונות ומצבים דמיוניים רצויים על מנת להגיע לתת מודע.

בשיטת סינכרון נפשי מטופל מקבל הנחיות ברורות לשיפור בכל הנוגע לתפקוד נפשי לקוי, להתגברות על הרגלים פסולים כגון: עישון, הימורים, נטיעות לרמאות, לאלימות, כולל מינית, לאכילה מופרזת, לחרדות ולמחשבות דכאוניות, חוסר סבלנות, הפרעות בתפקוד בשלום בית וכו׳.
בשיטה זאת ניתן, לפעמים תוך דקות ספורות, לגרום לשינויים חיוביים מדהימים במוחו ובנפשו של המטופל הנמשכים ומשתפרים יותר יותר, גם לאורך זמן.

ד''ר אילן זמיר

המלצות

מכתב תודה - ד"ר אילן זמיר