אחת התופעות היותר מציקות שעלולות להיגרם לעור שלנו היא סבוריאה, דלקת שבאה לידי ביטוי בנגעים קשקשיים שאינם אסתטיים. אחוז ניכר מהאוכלוסייה סובל מהתופעה ופונה לקליניקות השונות על מנת למצוא מזור מתאים. הטיפול הרפואי כיום אינו די יעיל על מנת לטפל בסבוריאה ולכן מי שסובל מהתופעה הכרונית הזו, כדאי שיחפש אלטרנטיבה אחרת. בשורות הקרובות נסקור עבורכם את אחת מאפשרויות הטיפול היותר יעילות כנגד סבוריאה, טיפול טבעי באמצעות הומאופתיה.

מה זה בדיוק סבוריאה?

דלקת עור שאינה קשורה לזיהום מאובחנת ברוב המקרים כסבוריאה. הסיבות להופעתה עדיין לא ברורות למדע אך התסמינים שלה מאוד ברורים לעין וכוללים עור אדום, מגורה ומלא קשקשים, בחלקים מצומצמים או נרחבים יותר של העור. לעומת הדלקת "אטופיק דרמטיטיס", שצורת הביטוי שלה די דומה (קשקשים ועור אדום), בסבוריאה (המתמקדת בדרך כלל בעור פנים והקרקפת) לא מופיעים גירודים עזים ולכן היא מטרידה את הסובלים ממנה בעיקר מהפן האסתטי.
הסבוריאה מוגדרת כבעיה כרונית, שמופיעה בעקבות טריגרים שונים, לרבות שינוי אקלים ומזג אוויר, מתח נפשי, לאחר מחלות חום וכו'.

הטיפול הרפואי בסבוריאה וחסרונותיו

סבוריאה אינה נחשבת לתופעה מסוכנת, אך היא בהחלט מטרידה ופוגעת מבחינה אסתטית ותדמיתית במי שסובל ממנה. משום שהתופעה מופיעה לראשונה בגיל ההתבגרות, היא פוגעת מאוד באוכלוסייה זו מבחינה חברתית ומבחינת הדימוי העצמי. הטיפול הרפואי מתמקד בהפחתת התסמינים של הבעיה. בקרקפת מתבצע שימוש בתכשירים (כגון שמפו) שממיסים קשקשים. כאשר מדובר בעור הפנים, מתבצע שימוש בתכשירים רפואיים שמכילים סטרואידים.

תופעות הלוואי של שימוש ממושך בקרמים ומשחות אלו כוללות הופעת נימי דם על גבי העור והזדקנות מהירה שלו. זוהי הסיבה שעבור בעיית סבוריאה, טיפול טבעי יכול להיות יעיל הרבה יותר, לא רק מבחינת העדר תופעות הלוואי, אלא גם מבחינת הטיפול בתסמינים עצמם.

איזה טיפול טבעי מומלץ כנגד סבוריאה?

טיפול טבעי מוצלח מאוד כנגד סבוריאה הוא כזה מתחום ההומאופתיה. בשיטה זו המטופל מקבל לידיו פורמולה שהוכנה במיוחד בשבילו, בהתאם למצב העור, הגיל וההיסטוריה הרפואית שלו. הפורמולה מכילה חומרים מסוימים שנמהלו (בתמיסת של 30% אלכוהול) שוב ושוב וריכוזם הנמוך אשר מחזירה את מערכת חיסונית של הגוף לתפקוד תקין, ומטפלת בסבוריאה על הצד הטוב ביותר תוך מניעת התלקחות חוזרת.

התכשירים נלקחים דרך הפה, אינם גורמים לתופעות לוואי, מתאימים לכל גיל, אינם מתערבים בטיפול הרפואי ובעלי יעילות גבוהה מאד. ניתן לשלב עם ההומאופתיה גם פורמולות שהוכנו מפרחי באך ולתרום להצלחת הטיפול עוד יותר.