מחלת קרוהן – טיפול טבעי באמצעות הומאופתיה

מבין המחלות שעלולות לפגוע במערכת העיכול ולגרום לדלקת במעי, ניתן לציין את מחלת הקרוהן (למעשה היא הנפוצה מכולן), אשר נגרמת עקב פעילות יתר של מערכת החיסון. מחלה אוטו-אימונית. המחלה עשויה להתפרץ לאורך כל שלבי החיים, אך הדבר שכיח במיוחד בגיל צעיר והיא מאופיינת בתקופות של נסיגה והתלקחות מחדש.

מדובר במחלה שעלולה לגרום לסבל רב והטיפולים הרפואיים הקונבנציונליים מאוד מוגבלים ביעילותם כנגדה. מסיבה זו, במקרה של מחלת קרוהן טיפול טבעי באמצעות הומאופתיה יכול להוות אפשרות יותר טובה ויעילה ובשורות הקרובות תבינו במה מדובר.

מהם התסמינים של מחלקת קרוהן?

מחלת הקרוהן מתבטאת בתקיפה של מערכת החיסון את רקמת המעי, מה שעלול לבוא לידי ביטוי במגוון סימפטומים:

  • שלשולים – רצופים או כאלו שנמשכים תקופה מסוימת, מפסיקים וחוזרים שוב.
  • כאבי בטן – שגורמים לאורך זמן גם להתפתחות חרדה ומתח סביב נושא צריכת המזון.
  • ירידה בספיגה – חולי קרוהן פעמים רבות סובלים מבעיות ספיגה של נוטריאנטים חשובים, מינרלים וויטמינים ולכן סובלים מתסמיני תת תזונה למרות שמקפידים על תזונה נכונה ומגוונת.
  • בעיות של פי הטבעת – דבר שיתבטא במורסות (מוגלה), סדקים וטחורים.

בנוסף, אצל חולי קרוהן עשויים להיגרם גם סיבוכים שונים כגון נמק של המעיים, התפשטות הדלקת לחלל הבטן ועוד. חלק מהחולים אף מפתחים תסמינים אוטואימוניים בנוסף למעיים גם בעור, בעיניים ובמפרקים.

הטיפול הרפואי נגד קרוהן והבעייתיות שבו

הטיפול הרפואי נגד מחלת הקרוהן כולל בעיקרו שימוש בתרופות אשר נועדו להרגיע את פעילות מערכת העיכול בדרכים כאלו ואחרות. למשל, על ידי מתן סטרואידים, תרופות אנטי-דלקתיות מסוג 5-ASA, טיפולים אימונומודולטוריים (חלק מהתרופות בטיפולים אלו הינן אנטי-סרטניות) ותרופות ביולוגיות שונות.

הבעיה עם התרופות הללו היא שהן אולי תורמות להקל על התסמינים, אך הן טומנות בחובן תופעות לוואי רבות וחלקן אף הוכחו ככאלה שמגבירות את הסיכון ללקות בממאירויות שונות בטיפול ארוך טווח. למעשה, הטיפול הרפואי אינו מצליח לטפל בסיבות להופעת המחלה, אלא רק מעלים את התסמינים והוא פעמים רבות נכשל עד לכדי הצורך בניתוח והסרת המקטעים המודלקים.

הומאופתיה – טיפול טבעי שיכול לעזור

במקרה של מחלת קרוהן, טיפול טבעי באמצעות הומאופתיה הינו אפיק שבהחלט יכול לעזור לכם ומטופלים רבים כבר ניסו את השיטה ויכולים להעיד על יעילותה הרבה. ההומאופתיה הינה כלי רב עוצמה בידי אנשי מקצוע שהוסמכו לכך. היא משפיעה על גוף האדם כמכלול ויכולה לסייע בהעלמת תסמיני מחלת קרוהן עם אפקט ארוך טווח.

הטיפול ההומאופתי מתבסס על תכשירים אשר נרקחים עבור כל מטופל באופן אישי. הם כוללים בתוכם חומרים פעילים שונים שמסוגלים לגרום לגוף לרפא את עצמו, ללא שום שימוש בכימיקלים. התכשירים ההומאופתיים אינם אגרסיביים עם הגוף כמו תרופות, אינם גורמים לתופעות לוואי כלשהן, אינם מתנגשים עם הטיפול הרפואי, במידה ומחליטים לקבל אותו, ומתאימים לכל גיל. שווה לכם לנסות.

מכתב ממטופלת שבעז״ה, הצליחה לצאת מקרוהן:

בס"ד
15.8.2017

לכבוד ד"ר אילן זמיר
השלום והברכה עד בלי די!

אומרים שלרופא גדול שולחים מלאך גדול וכשמדובר בדוקטור זמיר, כנראה שמשמים זיכו אותך שאתה בעצמך תהיה המלאך הגדול!

ברצוני לפרט: מדובר בסבל מתמשך – במשך למעלה משנה אני סבלתי קשה בדלקת במעיים בשם קרוהן.
רופאת משפחה לא הצליחה לעזור לי עד שנשלחתי לרופא מומחה בכיר בשערי צדק (רופא מנתח) שגם הוא ניסה כמה אפשרויות ולא הצליח.
לאחר מכן נאמר לי ע"י הרופאים שיצא תרופה חדשה שניתנת דרך ערוי בווריד שהשווי שלה לקופה 17.000 ש"ח! קיבלתי את הערוי ולאחר שלושה חודשים שוב הכל חזר, ושוב קיבלתי את הערוי, ולאחר שלושה חודשים שוב הכל חזר…
הרופא הבכיר בשערי צדק אמר לי שזה מאוד נדיר שדלקת כזו ״קטנה״ אינו מצליח לרפאות. יאמר לזכותו שאמר לי שאינו יודע מה לעשות ואולי תנסה רופא אחר.
אבי אמר לי ששמע על ד"ר זמיר שמטפל בדבר זה.
ד"ר זמיר קיבל אותנו בצורה מאוד רגועה ואמר לנו שהבעיה ברפואה רגילה שהם מרפאים כמו תפר על תפר ולא את שורש הבעיה.
הבעיה בדלקת זו שהיתי צריכה ללכת להתפנות לפחות 10 פעמים ביום עם דימום.
יש לציין שבתוך שבוע מתחילת הטיפול אצל ד״ר זמיר, כבר
נפסק הדימום וכן הצורך ללכת להתפנות כל רגע, מה שאפשר לי ללכת למרחב בלי לחשוש.
אספר לכם סיפור אישי: ד"ר זמיר יצא לחופשה, כמו כל משפחה שיוצאת בזמנים אלו לחופשה, אלא שהחופשה של ד"ר זמיר היא חופשה של ערכים – הוא נסע לצפון לקברות צדיקים וטרח להתקשר משם ולשאול מה שם אמא שלי כיון שברצונו להתפלל על החולים שבהם מטפל!
הרי זאת דוגמא למופת שזכתה בהערכה רבה ממני.
יש לציין שבמשך הזמן שטופלתי בקופת חולים נשלחתי לדיאטנית ולא יכולתי לעמוד בתנאים שלה היא אמרה לי שאיני יכולה לאכול כל דבר שיש בו קליפה וכן גם לשתות כל מיני משקאות. וכשנפגשתי עם ד"ר זמיר הוא אמר לי שהכל מותר!

אין בפי מילים כיצד להודות. בהמשך למכתבי ובסיכומו של דבר עלי לבשר על הצלחה מלאה בטיפול בבעיה החמורה הזאת שנקראת מחלת קרוהן.
ברוך ה' אין לי בעיות לא בדימום ולא התכווצויות. סוף סוף עליתי במשקל לאחר ירידה מתמדת.
היתה לי בעיה חמורה נוספת, נפשית ורגשית עם מחשבה שלמחלה זאת אין ריפוי, דבר שגרם לי לצער וסבל רב פיזי ונפשי.
והינה – ההצלחה כה מדהימה הביאה לי, סוף סוף, אושר ושמחה!

בהערכה רבה
צופיה צ.

צופיה צ.