כאבי ראש מהווים תלונה שכיחה בקופות החולים והסיבות להתרחשותם אינן תמיד ברורות או מובנות למדע. משום שכך, לרפואה המערבית קשה מאוד להתמודד עימם והמטופלים מוצאים את עצמם ללא מזור תוך פגיעה קשה באיכות החיים שלהם. גם אתם סובלים מכך? בשורות הקרובות תבינו מדוע במקרה של כאבי ראש טיפול הומאופתי וצמחי מרפא הוא הדבר שאתם צריכים להעזר בו על מנת להחזיר לעצמכם את הבריאות ושגרת החיים הרגילה.

מדוע הראש שלכם כואב?

כאבי ראש יכולים להופיע ברמות עוצמה שונות, להיות חד או דו צדדיים, ממוקדים באזור מסוים של הראש או בחלקים נרחבים שלו. סיבות רבות עלולות לגרום לראש שלכם לכאוב, כגון מתח נפשי או חרדה, שרירים מתוחים, תהליכים דלקתיים, חוסר שינה, תזונה לא נכונה או טריגרים תזונתיים כאלו ואחרים וכמו כן, סיבות נוספות שאינן ידועות. מיגרנה הינה הצורה המגבילה ביותר של כאבי ראש והיא כוללת כאבים קשים, אינטנסיביים ובלתי נסבלים למשך פרק זמן ממושך. ישנן גם סיבות נוספות, נדירות יותר, שעשויות לגרום לכאבי ראש כגון זיהומים, גידולים ועוד.

הטיפול הרפואי נגד כאבי ראש

בהגיעכם אל הרופא בקופת החולים, ראשית כל יתבצע בירור לגבי הסיבה להופעת הכאבים בניסיון לשלול כאבים משניים לבעיות חמורות יותר (כגון גידול). במידה ולא מדובר בסיבה רצינית, הטיפול הרפואי בכאבי ראש שכיחים יכלול שימוש במשככי כאבים רגילים או חדישים, בתרופות נוגדות דלקת, חומרים מרפי שרירים, עד לשימוש בחמצן וכמו כן, תרופות ממשפחת הטריפטאנים לטיפול במיגרנות.

הבעיה עם הטיפולים הללו היא שפעמים רבות הם אינם מצליחים להתמודד היטב עם כאבי הראש משום שקשה מאוד להצביע על הסיבה להופעתם, שככל הנראה ישנה מערבות מערכות שונות של הגוף, לרבות ההשפעות הנפשיות. בנוסף, השימוש בתרופות לאורך זמן גם גורם לתופעות לוואי רבות, בדרגות קושי שונות ואף סכנה חמורה.
וחמור ומאכזב מכל, שאף תרופה, כולל המודרנית ביותר, אינה יכולה להביא לריפוי המחלה!

טיפול הומאופתי – וכאבי הראש נעלמים

חוסר היעילות של הטיפולים הקונבנציונליים גורם לרבים לחפש פתרונות נוספים ומהר מאוד הם מגלים שנגד כאבי ראש טיפול הלא כימי, אלא טבעי, הוא הדרך היעילה והיותר מומלצת. ההומאופתיה משתייכת לזרם הרפואה האלטרנטיבית ששמה כן הוא – משלימה את הטיפול הרפואי, מעודדת ומתגברת אותו. היא מתבססת על שימוש בתכשירים שמורכבים חומרים טבעיים מדוללים ביותר שמחזירים את הגוף לאיזון מבחינה רב מערכתית, גופנית ונפשית גם יחד.

ההומאופת מתשאל את מטופליו באשר לכאבי הראש אותם הם חווים, היכן הם ממוקמים, לאן מקרינים, האם הם "פועמים" או לא, מתי הם נוטים להתרחש, מה הרקע והאבחנות הרפואיות נלוות, כמו גם לגבי המצב הנפשי שלהם. בהתאם לכך נרקח בבית מרקחת התכשיר המתאים ביותר אשר כלל אינו מתנגש עם הטיפול הרפואי שמקבלים, אך מומלץ לא לערבב תרופות כימיות עם הומאופתיות. הטיפולים ההומאופתים מתאימים לכל אחד ואחת ואינם גורמים תופעות לוואי כלשהן.

טיפול נוסף חדש שביכולתו למנוע ואף לחסל התקפי כאבי ראש ומגרנות נקרא סנכרון/איזון נפשי. על זה, בער״ה, במאמר נוסף.

ד''ר אילן זמיר

טיפול איזון נפשי במרפאה