לכם או לילד יש מולוסקום? היבלת יוצרת פגם אסתטי של ממש, היא גם מגרדת ואתם לא ממש יודעים מה לעשות? הנה כמה דברים שכדאי לדעת, שייתנו לכם כיוון לפעולה אפשרית רצויה.

מהו מולוסקום?

מולוסקום הוא לא חוויה נעימה, אבל יכולים להיות דברים גרועים יותר. מולוסקום הוא מונח המתאר יבלות ווירלאיות שיכולות להופיע בכל מקום בגוף, בדרך כלל בקרב ילדים עד גיל 11 אבל לא רק. היבלת היא דמויית כיפה, כאשר היא יכולה להופיע כאחת ויחידה ויכולות להתלוות אליה יבלות נוספות. למרות שהיבלות הללו אינן טומנות בחובן סכנה בריאותית ועל אף שהמחלה אמורה לחלוף לבד, עם הזמן, וללא כל התערבות, מדובר בפגם אסתטי, שעבור רבים הוא יכול להיות לא נעים, במיוחד בעונות החמות בשנה, שאי אפשר להסתיר את היבלות באמצעות בגדים ארוכים. המולוסקום, שהאחראי להיווצרותו הוא נגיף ה-Pox, הוא מדבק, ולכן כשילד אחד סובל מהיבלת הוויראלית, סיכויים טובים שהוא ידביק ילדים אחרים בגן או בבית הספר. אם לכם או לילד יש מולוסקום, ואם אתם לא לגמרי יודעים איך להתנהל ומה לעשות, הנה כמה טיפים שיוכלו לסייע:

כמה טיפים לכיווני פעולה אפשריים

1. אם ישנם כמה ילדים בבית, מוטב שלא להשתמש באותן המגבות במקלחת. היות שהמולוסקום מדבק, ומכיוון שמגע עם מיים מגביר את הסיכון להידבקות מומלץ גם להימנע מלעשות אמבטיות משותפות לילדים, כדי שהאחד לא יידבק מהשני.

2. טיפול ממשי בבעייה כולל שימוש במגוון תכשירים, שהיעילות שלהם מוטלת בספק. כך או כך, מטרת התכשירים היא לקטול את הנגיפים האחראיים להיווצרות היבלת, וזו גם מטרתו של הטיפול בחנקן נוזלי שיוזכר מיד.

3. אחת מתרופות הסבתא הידועות לטיפול ביבלת היא חלב תאנה. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשובן שטיפול כזה עשוי להוביל לגירוי של העור ולהתפתחותה של דלקת.

4. הטיפול הקונבנציונאלי ביבלת כולל, לצד התכשירים, גם אופציה לבצע הסרה של היבלת בהליך כירורגי, אבל ככל הליך ניתוחי סטנדרטי, גם הוא כרוך בסיכונים ובכאבים וחשוב לזכור זאת!

5. שימוש בחנקן נוזלי גם הוא אסטרטגייה ידועה בה משתמשת הרפואה המערבית, אך הצריבה עצמה של היבלת יכולה מאוד לכאוב ולעיתים גם נוצרות כתוצאה מהטיפול שלפוחיות.

6. טיפול הומאופתי בנגעים, המבוסס על שימוש בטיפות הומאופתיות המביאות לריפוי מושלם של המולוסקום ללא כאבים וללא צלקות!