טיפול טבעי לדלקת פרקים

דלקות פרקים מהוות בעיה רפואית שכיחה בקרב האוכלוסייה והן עשויות לנבוע עקב השפעות הגיל (ניוון של הפרקים) או סיבות אחרות. התסמינים שמהם סובלים המטופלים הינם קשים ביותר ומה שמתחיל בתור כאב עמום ומתמשך, עשוי להסתיים בהרס מוחלט של המפרק ויציאתו מכלל שימוש. הרפואה הקונבנציונלית מתקשה להתמודד בהצלחה עם הטיפול בדלקות פרקים, מה שגורם לרבים לפנות לאפיק נוסף – טיפול טבעי לדלקת פרקים באמצעות הומאופתיה. במה בדיוק מדובר? להלן כל המידע.

מהי בעצם דלקת פרקים?

דלקת פרקים הינה שם כללי למספר מחלות שתוקפות את הפרקים. ישנם סוגים רבים של דלקות פרקים ולהלן העיקריים שבהם:

  • דלקת פרקים ניוונית – שכיחה מאוד בגיל המבוגר והיא כוללת ניוון של רקמת הסחוס שנמצאת בין עצמות המפרקים, מה שגורם ליצירת דלקת שגורמת לכאבים עזים.
  • דלקת פרקים שגרונית – מחלה אוטואימונית שמתפרצת בדרך כלל בגילאים הצעירים יותר (עד גיל 50). המחלה יכולה לגרום לנכות קשה והיא מערבת את מערכת החיסון שתוקפת את המפרקים ומוציאה אותם מכלל פעולה. התסמינים מופיעים בהדרגה והם כוללים חום ואדמומיות באזורי המפרקים, כאבים, נוקשות במפרקים ועוד.
  • גאוט (שיגדון) – דלקת מפרקים שנגרמת עקב רמות גבוהות של חומצה אורית בדם. הכאבים בגאוט הינם חריפים, "שורפים" וגורמים לנפיחות ורגישות קשה במפרקים.
  • דלקת מפרקים בילדים – מתפתחת אצל ילדים עד גיל 16, מוגדרת כמחלה אוטואימונית ועשויה להביא לכאבים מתמשכים במפרקים, נפיחויות וקשיות של המפרקים.

אבחון הדלקות מתבצע לפי הממצאים הקליניים, בדיקות מעבדה, דפוס הכאבים, גיל המטופל, תסמינים נוספים ועוד.

הטיפול הרפואי בדלקת פרקים

הרפואה הקונבנציונלית מטפלת בדלקות פרקים באמצעות תרופות שונות בהתאם לממצאים. כאשר מדובר בדלקות מפרקים על רקע אוטואימוני, מבוצע שימוש בסטרואידים ולעיתים אף בתרופות אנטי-סרטניות על מנת לנסות לרסן את מערכת החיסון. בשאר המקרים מבוצע שימוש בתרופות שמפחיתות את רמת החומצה האורית בדם, תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיאליות, משכבי כאבים, פיזיותרפיה ועוד.

הבעייתיות של הטיפולים הללו היא בכך שהם טומנים בחובם תופעות לוואי רבות ופגיעה בתפקודי הגוף. בנוסף, מאחר ודלקות פרקים הינן על פי רוב פרוגרסיביות, כלומר, מתקדמות לאיטן, הן גורמות לסבל רב ולעיתים אינן משאירות ברירה מלבד ביצוע ניתוחים להחלפת המפרקים.

הטיפול הטבעי הומאופתי כנגד דלקת פרקים

לאורך השנים הוכח כי ניתן להביא לשיפור משמעותי בהתלקחויות של דלקות פרקים ואף להעלימן לחלוטין באמצעים טבעיים, ללא שום צורך בשימוש בתרופות, על שלל תופעות הלוואי שלהן. למשל, טיפול טבעי לדלקת פרקים באמצעות הומאופתיה, הוא כזה אשר מתמקד בהחזרת הגוף לאיזון, כך שיוכל לרפא את עצמו מהדלקת באופן טבעי. הדבר מתבצע באמצעות תכשירים אשר מותאמים לכל מטופל באופן אישי וכוללים בתוכם חומרים פעילים שמאפשרים לגוף להעלים את הדלקת תוך זמן קצר יחסית.

הטיפול הטבעי אינו יכול להזיק אלא רק לסייע, הוא אינו מתנגש עם הטיפול הרפואי שמקבלים ומתאים לכל קבוצות האוכלוסייה, כולל ילדים ונשים בהריון. מומלץ לכם לנסות.

המלצות המטופלים

בס"ד ​18.10.14​

לכב' דר זמיר
שמי ענת ש. בת 21. במשך 8 חודשים סבלתי מדלקת פרקים קשה שהגבילה אותי מאוד- הייתי מטופלת בתרופות קונבנציונאליות אשר לא פתרו את בעיתי.
הייתי מיואשת.
הופנתי אליך ע"י קרוב משפחה, לאחר שרופא ראומטלוג מומחה אמר לי בוודאות שאין פיתרון למחלה שלי והגורל שלי להיות מטופלת בתרופות כימיות חזקות בעלות תופעות לוואי קשות.
כיום לאחר 3 חודשים וחצי של טיפול אצלך ע"י תרופות הומיאופתיות בלבד (בטלתי מיד את התרופות) אני בשמחה מבשרת שמצבי השתפר ואין כאבים כמו פעם. מרגישה קלילה יותר.
בתודה רבה! ​ענת ש. ​רמת גן

ענת ש.