הסרת שומה: כמה דברים שצריך לדעת

דף הבית/הסרת שומה: כמה דברים שצריך לדעת
הסרת שומה: כמה דברים שצריך לדעת 2017-04-13T18:35:38+00:00

בשנים האחרונות המודעות לחשיבות ההסרה של שומות או נקודות חן שמתפתחות בצורה בלתי תקינה גוברת. אם אתם עדיין לא בטוחים מהי שומה או מה ההבדל בינה לבין נקודת חן, ואם אתם רוצים לדעת אם כדאי לכם להסיר את השומה שלכם, המאמר שלפניכם ייתן את כל התשובות.

מהי שומה ומה בינה לבין נקודת חן?

שומה או בלועזית Nevus היא נגע שיכול להופיע על העור בשכיחות גבוהה. למעשה, רבים הם האנשים בעלי השומות, שנראות אדמדמות או חומות, ושההתייחסות הרפואית אליהן היא כאל גידולים שפירים המורכבים מסוגים מסויימים של תאי עור. רבים מבלבלים עד היום בין נקודת חן לבין שומה. ההבדל בין שני המושגים הוא שנקודת חן היא השם הכולל שנותנים הדיוטות, שאינם מספיק בקיאים במינוחים הרפואיים, לסוגים שונים של נגעים המופיעים על העור, שומה היא אחד מהם. נגעים נוספים שאפשר למצוא על העור לצד השומה הם גידולי עור ונבוסים. שומות יכולות להופיע בגדלים שונים. הן יכולות להיות קטנטנות או גדולות מאוד והן רובן מתפתחות עם השנים. שומות מולדות, לעומת זאת, מופיעות רק בקרב כאחוז אחד בלבד מהתינוקות, שפשוט נולדים איתן.

המודעות לחשיבות המעקב אחר התפתחות השומות החלה להופיע בקונטקסט של העלייה במודעות לסכנותיו של סרטן העור, היות שישנן שומות שחרף היותן שפירות הן עלולות להפוך לגידול ממאיר מסוג מלנומה חס ושלום.
כאן נכנסת לתמונה החשיבות של הסרת שומות בעייתיות, לא לפני שמתבצע, כמובן, אבחון רפואי מסודר כדי לבדוק האם טמונה סכנה בשומה או לא. שומה שאינה מהווה סיכון להתפתחותו של גידול סרטני אינה מצריכה הסרה, אלא אם כן מסיבות אסתטיות היא מפריעה וגורמת אי נוחות. הסרת שומה בעייתית כמוהה כהקדמת תרופה למכה, ולכן חשוב להימצא במעקב ולא לגלות נונשלנטיות אדישות כלפי הסוגייה.

כך תסירו שומה בצורה טבעית וללא עקבות וצלקות

הסרת שומה יכולה להיעשות בצורה קונבנציונאלית ואלטרנטיבית. מאחר שהרפואה האלטרנטיבית עדיין אינה מוכרת ופופולארית מספיק, ישראליים רבים עדיין נוטים לפנות לפתרונות של הרפואה הממסדית, שכאשר זה נוגע להסרת שומה, הם כוללים הליך כירורגי פר אקסלנס שמסתיים ברוב המקרים בהישארות צלקת ובנטילת סיכונים בדומה לכל הליך כירורגי ניתוחי אחר. הרפואה האלטרנטיבית, עם זאת, מציעה פתרונות אחרים, ידידותיים יותר, לא פולשניים ושאינם כרוכים בהישארות צלקות.

ד"ר אילן זמיר, שהוא מההומאופתים המובילים בישראל בתחום הסרת נגעי העור, משתמש בשיטה המאפשרת להסיר גידולי עור ללא כל צורך בחיתוכו של העור, ללא כאבים ובלי צלקות. השיטה של ד"ר זמיר מבוססת על תמיסה הסופחת נוזלים מתאי הנגע, מה שמביא לייבושו של הגידול, להצטמקותו ולנשירתו ההדרגתית ומוחלטת, באופן טבעי וספונטני מבלי להותיר עקבות בדמות צלקות.

 
להזמנת תור - לחצו כאן

להזמנת תור
התקשרו:

1700-55-16-55
02-6537575
02-6537578

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס
ד"ר אילן זמיר