אנחנו חיים בעידן של הצפת מידע, התקדמות טכנולוגית והתפתחות בלתי פוסקת, וזה אומר מודעות הולכת וגוברת לכך שמגוון האפשרויות גדל ומתרחב. במסגרת התהליך הזה, פתרונות טבעיים, אלטרנטיביים, הופכים יותר ויותר מקובלים, ויותר ויותר ישראליים פונים אליהם במקום לאלו של הרפואה המודרנית. אם אתם סובלים מכתמים על הפנים, ולא מתאים לכם הפתרון הקונבנציונאלי, הנה אפשרות נוספת שעומדת בפניכם.

להסיר כתמים מהפנים כדי להיראות במיטבינו

לפני שנתחיל, בואו נדבר רגע על השאלה למה בכלל להסיר כתמים מהפנים. בין אם מדובר בפיגמנטציה הורמונלית על רקע הריון או לחילופין נטילת גלולות, בכתמי שמש או בפיגמנטציה תגובתית (PIH)-

הפנים שלנו הם אחד מהחלקים המרכזיים ביותר בהופעה החיצונית שלנו, וכאשר הם לא נראים כתמול שלשום, ומופיעים עליהם כתמים מוזרים שיוצרים לעור מראה בלתי אחיד- הגיוני שזה יפריע לנו ושנרצה לעשות מה שאנחנו יכולים כדי להיפטר מהם. כולנו רוצים להיראות במיטבינו, לעשות רושם חיובי על הסובבים אותנו, להיראות טוב, ואם אפשר אז גם לקצור מחמאות מאחרים על המראה החיצוני שלנו, וכתמים על הפנים- יהיה הרקע להיווצרותם ככל שיהיה- הם מכשול מהבחינה הזו.

הרתיעה מתכשירים קוסמטיים כימיים להסרת כתמים מהפנים

העניין הוא שהסרת כתמים בעזרת הפתרונות הקונבנציונאליים המערביים כוללת לרוב שימוש בתכשירים רפואיים קוסמטיים, שכמו כל תכשיר רפואי קוסמטי אחר, כוללים חומרים כימיים. על אף שהיעילות שלהם עשויה להיות גבוהה, יש מי שמעדיפים שלא לכסות את העור עם חומרים כימיים, שיש להם רעילות גבוהה ושהם לא מאוד מיטיבים עם איכות הסביבה. במקרים שבהם הכתמים על הפנים שוקעים עמוק יותר, נדרש טיפול פולשני הכולל שימוש באמצעים חודרניים- וגם האופציה הזו לא נשמעת מאוד מפתחה עבור רבים. מה עושים?

באופן טבעי: תכשירים טבעיים להסרת כתמים מהפנים

הבשורה הטובה היא, שכיום, כאמור, ישנה מודעות הולכת וגוברת לפתרונות טבעיים, המבוססים על תכשירים טבעיים והמאפשרים לבצע הסרת כתמים מהפנים באופן טבעי מבלי לסכן את העור עם חומרים כימיים וללא היוותרות עקבות או צלקות. פתרונות הומיאופטיים, למשל, מאפשרים לבצע הסרת כתמים כזו, ורצוי להכיר אותם יותר. על אף שפתרונות כאלה מבוססים גם הם על תכשירים, מדובר בתכשירים טבעיים, שאינם עשויים חומרים כימיים, ועל כן, שהם טובים יותר לעור, עדינים יותר, ואף טובים יותר לכדור הארץ ולמאזן האקולוגי, כך שאגב הסרת הכתמים, תוכלו גם לתרום את חלקיכם הצנוע לבריאותו של כדור הארץ.