אחת התופעות הקשות ביותר שעלולה להתרחש במערכת העיכול היא אולקוס (כיב פפטי) – פצע כואב ולעיתים אף מדמם ברירית הקיבה, שמקשה מאוד על מי שסובל ממנו. עד היום לרפואה המודרנית קשה מאוד להתמודד עם ריפוי הכיב ומניעת חזרתו בשנית, כך שאם אובחנתם עם אולקוס, טיפול טבעי באמצעות הומאופתיה הוא אפשרות שבהחלט כדאי לכם לנסות על מנת לחזור לחיי שגרה רגילים. מה זה בדיוק אולקוס וכיצד ניתן לטפל בבעיה באמצעות הומאופתיה? מייד תבינו.

מהו אולקוס? וממה הוא נגרם?

כאמור, אולקוס הינו מצב של פצע פתוח שנמצא על פי רוב ברירית של דופן הקיבה ולעיתים גם ממש עם תחילת המעי הדק. הפצע עצמו נגרם בשל פגיעה ברירית הקיבה והתפתחות דלקת באזור. תסמיני האולקוס כוללים כאבי בטן, נפיחות בטנית, צרבות וצואה שחורה (במידה והפצע מדמם), והתנאים החומציים בקיבה מקשים מאוד על תהליך הריפוי, שיכול להיות ממושך ביותר.

אולקוס עשוי להיגרם בשל שימוש ארוך טווח בתרופות מסוימות שפוגעות ברירית הקיבה ו/או מגבירות את החומציות בה (כגון סטרואידים, אספירין, תרופות מסוג NSAIDS) וכמו כן, נמצא קשר בין נוכחותו של החיידק הליקובקטור פילורי לבין התפתחות התופעה. גם צריכת מאכלים שומניים או חריפים, אלכוהול וקפאין בכמות גדולה, עישון ומתח נפשי רב, מחמירים את האולקוס ומאטים את הריפוי.

הטיפול הרפואי באולקוס וחסרונותיו

מטרת הטיפול הרפואי באולקוס היא לאפשר לקיבה להירפא תוך שיפור התנאים החומציים השוררים בה. לשם כך משתמש הרופא במספר תרופות כגון כאלו נוגדות חומצה או כאלו שמאטות את קצב יצירת החומצה. ישנן גם תרופות שעוזרות "למסך" את רירית הקיבה מפני החומציות ובכך מעודדות את הריפוי. במידה ובבדיקות מעבדה נמצא בקיבה החיידק הליקובקטר פילורי, יינתן טיפול אנטיביוטי כנגדו, אך הדבר לא תמיד מסייע.

הבעייתיות של הטיפול הרפואי היא חוסר היכולת לגעת בסיבה שבגינה התפתח האולקוס או מדוע הפכו התנאים בקיבה לחומציים ו-"עוינים", כך שמי שכבר סובל מאולקוס, סביר להניח שללא טיפול משלים ימשיך לסבול מהתופעה לאורך שנים רבות, לעיתים לאורך כל ימי חייו.

יתרונות הטיפול הטבעי נגד אולקוס

אם אתם מחפשים טיפול משלים נגד אולקוס, טיפול טבעי באמצעות הומאופתיה הוא אחת האפשרויות היותר מומלצות ויעילות שכדאי לכם לנסות. סוג טיפול זה מתבסס על תכשירים שמותאמים לכל מטופל באופן אישי וכוללים בתוכם חומרים פעילים שמחזירים את הגוף לאיזון ומאפשרים לו לרפא את עצמו. הדבר מאפשר לזרז את החלמת הפצע, להחזיר את הקיבה לרמת חומציות תקינה ולמנוע את חזרת המצב בעתיד.

התכשירים ההומאופתים מתאימים לכל גיל ולכל מצב רפואי, אינם גורמים לתופעות לוואי כלשהן ולא מתנגשים עם טיפול הרפואי שמקבלים. מומלץ מאוד.

אולקוס – המלצות

מכתב תודה - ד"ר אילן זמיר