אבנים בכליות מהוות תופעה שכיחה באוכלוסייה והן עשויות לגרום לתסמינים שונים, לרבות כאבים קשים ובלתי נסבלים. בעוד הרפואה המערבית מתקשה להתמודד עם הסילוק של אבנים אלו ומניעת הופעתן בשנית, טיפולים טבעיים דוגמת הומאופתיה הוכחו ככאלו שעשויים לטפל בבעיה בצורה יעילה הרבה יותר. מהן אבנים בכליות וכיצד טיפול הומאופתי יכול לעזור בהעלמתן? מייד תבינו.

אבנים בכליות – למה הכוונה?

התפקיד העיקרי של הכליות בגופנו הוא לסנן את הדם שעובר דרכן, לשמור על נפח דם תקין על ידי ספיגת נוזלים וסינון מלחים ורעלים באמצעות הפרשתם מהגוף דרך השתן. תוך כדי פעולתן עשויים להתגבש לאורך הזמן גבישים שאינם מתמוססים והם עשויים "להיתקע" לאורך חלקים שונים של הכליות וצינור השופכה. אלו למעשה האבנים שמדובר עליהן. מי שסובל מאבנים בכליות יכול לפתח תסמינים שונים וביניהן כאבים חזקים, בחילות, הקאות, חום ובמקרים מסוימים גם הופעת דם בשתן ועד לאי ספיקת כליות!

ככל שהאבן גדולה יותר, כך הכאבים מתגברים והופכים בשלב כלשהו לבלתי נסבלים. אבן גדולה מאוד עשויה לסתום את הצינורית המאספת ולסכן את הכליה כולה. הטיפול הרפואי-קונבנציונלי כנגד אבנים בכליות כולל שימוש בגלי הלם, תרופות להמסת האבנים או ריסוק באמצעות ניתוח זעיר פולשני. הבעיה שאותם טיפולים לא תמיד עוזרים, האבנים חוזרות תוך פרק זמן קצר, מה גם שהניתוחים עצמם אינם נעימים והתרופות עלולות לגרום לתופעות לוואי רבות. זוהי הסיבה שבמקרה של אבנים בכליות, טיפול טבעי יכול, בפירוש, להתאים יותר.

מדוע נוצרות אבנים בכליות?

אבנים בכליות יכולות להיווצר בשתי הכליות יחד או באחת מהן בלבד, בעקבות שקיעה של מלחים שונים. בהתאם לסוג המלחים ששקעו והפכו לגבישים הלא ניתנים לההמסה.
כך ניתן להבין ממה נבעה הבעיה:

  • עודף חומציות בדם מה שגורם להיווצרות אבנים מסוג מלחי החומצה האורית.
  • עודף סידן בדם – מה שגורם להיווצרות אבנים מסוג סידן אוקסלאט.
  • בעיות גנטיות – מה שגורם להיווצרות אבנים המכילות את החומצה האמינית ציסטאין.

בנוסף, ניתן למצוא גם אבנים בכליות שעשירות במגנזיום, סידן ואפילו ברזל. האבנים עשויות להיווצר גם מסיבות נוספות ומגוונות כגון הידרציה שאינה מספקת (מי שאינו שותה מספיק מים לאורך זמן), צריכה מוגברת של חלבונים, בעיות כליה ונטייה גנטית.

אבנים בכליות – איזה טיפול טבעי הכי יעיל כנגדן?

אם אתם סובלים מבעיית אבנים בכליות, טיפול טבעי שמאוד יכול לעזור לכם הוא כזה על בסיס עקרונות ההומאופתיה. בשיטה זו ניתן לשלב פורמולה מתאימה עבור כל מטופל, כזאת שתחזיר את הגוף לאיזון ותשפר את רמת החומציות של הדם, מה שיגרום לאבנים להתמוסס וימנע היווצרות של אבנים חדשות. הטיפול ההומאופתי אינו גורם תופעות לוואי כלשהן, הוא מתאים לכל גיל ולכל מצב רפואי ובעל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.

בנוסף לזה יש מספר צמחים שניתן להכין מהם תמצית תה ולשתות שלושה ימים. בתום תקופה זאת רוב סוגי האבנים נמסים ויוצאים עם השתן ללא כאבים!
מומלץ לכם לנסות.